ر‍‍‍‍ژيم درماني

رژیم درمانی اصطلاح گسترده ای برای کاربرد عملی دانش تغذیه به عنوان عامل پیشگیری کننده یا کمک کننده در درمان بیماریها مطرح میباشد.رژیم درمانی معمولا به اصلاح الگوهای غذایی رایج جهت ارتقا وضعیت سلامتی نیازمند است.در برخی موارد،برنامه های غذایی جدید برخی از موادغذایی خاص مانند مصرف بیش از حد گوشت قرمز در سنین سالمندی را جهت حفظ سلامتی حذف میکند.

دستگاههاي تناسب اندام

دستگاههای تناسب اندام از ابزارهای توانمند جهت کاهش سایز موضعی در افراد میباشند.امروزه دستگاههای تناسب اندام در کنارر رژیم غذایی مناسب ونه محدود کننده کمک شایانی به افراد در جهت حصول نتیجه میکند و دستگاههای لیپولکس و رافوس موجود در مرکز توانسته است کاهش سایز موضعی را برای مراجعین خود به ارمغان آورد.

پوست و زيبايي

پوست یکی از ارگان های حیاتی به حساب می آید که زیبایی آن نمود سلامت اندامهای درونی فرد است و از آشکارترین عوامل در بعد فیزیکی افراد محسوب میشود.داشتن پوست زیبا و با طراوات در هر سنی یکی از دغدغه های افراد به حساب می آید. کیلینیک یاس سپید توانسته است رسیدن به این امر را تسهیل کند; باشد که زیبایی و سلامتی را به عنوان ارمغان بسیار گرانبها به شما مراجعین عرضه بدارد.

وزن بدن و اجزاء آن

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

وزن بدن شامل مجموع استخوان، عضله، اندام ها، مایعات بدن و بافت چربی است. در اثر رشد، وضعیت تولید مثل، تفاوت در سطح فعالیت بدنی و اثرات افزایش سن در نسبت و میزان بعضی از این موارد رخ می دهد. حفظ وزن بدن در مقداری ثابت، توسط سیستم پیچیده ای از مکانیسم های عصبی، هورمونی و شیمیایی هماهنگ می گردد که بین انرژی دریافتی و انرژی مصرفی در محدوده نسبتا دقیقی تعادل ایجاد می کنند. اختلالات این مکانیسم ها که اکثرشان به طور کامل شناخته نشده اند، منجر به نوسانات وزنی می گردد. شایع ترین اختلال، اضافه وزن و چاقی است.
وزن بدن به دو بخش به نام های توده چربی و توده بدون چربی تقسیم می گردد. توده بدون چربی قسمتی از بدن است که شامل عضلات اسکلتی، آب و استخوان است. توده بدون چربی در مردان بیشتر از زنان است و با ورزش افزایش می یابد و در سالمندان کمتر است و عمده ترین قسمت تعیین کننده مقدار متابولیسم بدن در حال استراحت است. در واقع کاهش وزنی اصولی و علمی است که باعث کاهش توده چربی بدن و حفظ توده بدون چربی و سطح سوخت و سازی بدن گردد. آب که حدود 65-60 درصد وزن بدن را تشکیل می دهد در واقع متغیرترین جزء توده بدون چربی است و وضعیت آب رسانی به بدن می تواند باعث نوسانات چندین کیلویی در وزن بدن شود.
توده چربی هم شامل چربی ضروری و چربی ذخیره ای است. چربی ضروری که برای اعمال فیزیولوژیک طبیعی بدن ضروری است و در مغز استخوان، قلب، ریه، کبد، طحال، کلیه ها و بافت های غنی از چربی سیستم عصبی یافت می شود. در مردان 3 درصد و در زنان 12 درصد چربی را چربی اساسی یا ضروری تشکیل می دهد. بافت چربی ذخیره ای عمدتا در زیر پوست، اطراف امعاء و احشاء قرار داشته و اندام ها را در برابر آسیب محافظت می کند. بیشتر بافت چربی ذخیره ای قابل مصرف است. مقدار چربی کل بدن مطلوب برای سلامتی در مردان 24- 18% و در زنان 31- 25% می باشد.

 

BW

 

برچسب ها: لاغری موضعی با دستگاه

وزن بدن و اجزاء آن - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.

آدرس کلینیک یاس سپید

درباره ما

کلینیک یاس سپید


yasesepid.com
تهران ، شهرک گلستان ،بلوار امیرکبیر،نرسیده به تقاطع هاشم زاده،پلاک 217 ، طبقه دوم
02144734703
02144755037
09027040594

info@yasesepid.com
صبج : 9 تا 13 

عصر : 16 تا 19