مزوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مزوتراپی روشی است که در آن از تزریق ویتامین ها، هورمون ها، آنزیم ها، عصاره های گیاهی جهت جوانسازی و لیفت پوست ، حذف چربی های اضافه استفاده میشود. این روش در سال 1952 جهت تسکین درد ابداع شد و یک سال پس از آن شهرت جهانی پیدا کرد.

 

7 مزیت استفاده از مزو تراپی

 1. حذف چربی های اضافه در نواحی مانند: شکم، ران، پهلو، باسن، پاها، بازو ها و صورت
 2. کاهش سلولیت
 3. از بین بردن خطوط صورت و چین و چروک
 4. افزایش کیفیت بافت پوست
 5. پیکر تراشی فرد
 6. روشن سازی پوست های لک دار
 7. درمان ریزش مو

این روش با سوزن های بسیار ظریف جهت رساندن مواد مورد نیاز به لایه میانی بافت پوست به وسیله زنجیره ای از تزریق ها انجام میشود. علت انجام مزو تراپی تصحیح مشکلات پایه ای پوست مانند: کاهش گردش خون و التهاب که سبب تخریب بافت پوست میشود است.

 

ترکیبات مورد استفاده جهت مزوتراپی

ترکیب ثابتی جهت تزریق به عنوان ماده مزو تراپی وجود ندارد و پزشکان از ترکیبات متفاوتی برای مزو تراپی استفاده میکنند.

 • دارو هایی مانند: گشاد کننده عروق و آنتی بیوتیک ها
 • هورمون ها مانند: کلسی تونین و تیرو کسین
 •  آنزیم هایی مانند: کلاژناز، هیالورونیک اسیداز
 • عصاره های گیاهی
 • ویتامین ها و مواد معدنی

 

هزینه تزریق مواد مزوتراپی

 هزینه درمان با توجه به نوع درمان و تعداد جلسات متفاوت است. بیمه هزینه مزوتراپی را متقبل نمیشود. زیرا به عنوان خدمات زیبایی به حساب می آید.

 

آماده سازی مزوتراپی به چه نحوی انجام می شود؟

یک هفته قبل از انجام مزوتراپی مصرف داروهایی مانند: ناپروکسن و داروهای ضد انعقاد خون را قطع کنید زیرا مصرف این دارو ها همراه مزوتراپی ریسک ایجاد خونریزی و کبودی حین درمان را افزایش میدهد.

 

نحوه روش مزوتراپی به چه صورت انجام می شود؟

طی هر جلسه ممکن است از بی حس کننده های موضعی استفاده شود و تعداد زیادی تزریق با سوزن های نازک مخصوص انجام میشود. سوزن ها ممکن است به ابزار مکانیکی به نام مزوگان متصل شده و تزریق انجام میشود. عمق تزریق بین 1 تا 4 میلیمتر بسته به علت انجام مزوتراپی متفاوت است. پزشک سوزن را بصورت زاویه دار روی پوست قرار داده و سریعا تزریق را به نقاط دیگر انتقال میدهد. هر تزریق شامل حجم کمی از محلول روی پوست میباشد و شما احتمالا نیاز به جلسات متعدد مزو تراپی جهت حصول نتیجه هستید. تعداد جلسات مزوتراپی بین 3 تا 15 جلسه با فاصله 7 تا  10 روز متفاوت است و به محض اینکه فرد  احساس بهبودی میکند جلسات به 2 هفته یکبار  منتقل خواهد شد.

 

اثر گذاری مزوتراپی چگونه است؟

میزان اثر گذاری مزوتراپی در افراد مختلف بسته به بافت پوست فرد ماده مصرفی و میزان ماده مصرفی متفاوت است.

 

 اثر گذاری روش مزوتراپی در مقایسه با لیپوساکشن

مزو تراپی یک روش غیر جراحی جایگزین لیپوساکشن جهت حذف چربی ها ی نا خواسته میباشد. لیپوساکشن جهت حذف چربی از نواحی مانند: شکم، ران و پشت کاربرد دارد. جراحان زیبایی با قرار دادن یک لوله پلاستیکی با ایجاد برش ظریف بر روی پوست شروع به مکش چربی از پوست میکنند البته در طی لیپوساکشن فرد بیهوش میشود. اگرچه لیپوساکشن روش دائمی جهت حذف چربیهای ناخواسته است و مدت زمان نقاهت آن حدوداٌ 6 هفته طول میکشد اما این روش خطر آسیب به رگهای خونی و عصبی، ترمیم نامناسب در بافت پوست، سوختگی و عفونت را داراست. مزوتراپی جز روشهای پرهزینه زیبایی به حساب می آید. مزوتراپی به اندازه لیپوساکشن تهاجمی نیست و هیچ نوع برشی بر روی سطح پوست فرد ایجاد نمیکند. هزینه درمان با مزوتراپی بسیار کمتر از لیپوساکشن است. نوع تزریق مزوتراپی بسته به محل تزریق متفاوت است با این حال شما نیاز به جلسات متعدد درمانی جهت حصول نتایج مزوتراپی میباشید. در طی تزریق مواد چربی سوز مزوتراپی در بافت پوست پزشک از تزریق مواد خاص به داخل بافت چربی جهت حذف چربیها استفاده میکند.

 

عوارض مزوتراپی شامل چه مواردی است؟

اگر مزوتراپی توسط فرد متخصص انجام شود حداقل عارضه شامل حال فرد خواهد شد. عوارض مزوتراپی شامل: تهوع، درد، حساسیت، تورم، خارش، قرمزی، کبودی، تورم محل تزریق، راش پوستی، عفونت و جای زخم میباشد.


کلیه حقوق مادی و معنوی نزد کلینیک تخصصی یاس سپید محفوظ می باشد.


طراحی و بهینه سازی سایت توسط : مرکز طراحی سایت وبلوکس