لیفت بینی با نخ روشی غیر جراحی در زیبا سازی بینی

رایجترین روشهای غیرجراحی بینی

در گذشته بیماران از جراحی بینی جهت بهبود وضعیت ظاهری بینی خود استفاده میکردند. اخیرا بدلیل پیشرفت تکنولوژی روشهای غیرجراحی هم تاثیر بسزایی در زیبایی بینی دارد. رایجترین روشهای غیرجراحی عبارتند از:

  • لیفت بینی با نخ پلی دیوکسان (PDO)
  • تزریق ژل اسید هیالورونیک

 

لیفت بینی با نخ یا عمل جراحی بینی؟

در روش غیر جراحی لیفت بینی با نخ از نخهای قابل جذب و سازگار با بدن انسان از جنس پلی دیوکسان استفاده میشود. برخی افراد بدلیل وجود خمیدگی و افتادگی در بینی نیاز به درمان دارند که این روش کمک شایانی برای آنهاست. در این روش نخهای پلی دیوکسان در پل بینی بصورت افقی و در نوک بینی بصورت عمودی قرار میگیرند و سبب ایجاد ساختار داربست مانند برای فرم دهی و زیباتر شدن بینی خواهند شد.

 

مزیت لیفت بینی با نخ

در این روش احتمال بروز عوارض موجود در تزریق ژل وجود ندارد. نخهای لیفت با احتمال کمتری نسبت به ژلهای تزریقی به بینی حرکت میکنند و نتایجی مانند جراحی بینی دارند.

 

ماندگاری لیفت بینی با نخ

برخی از نخهای لیفت ماندگاری حدود 1 تا 2 سال را دارند و اگر 9 ماه بعد تکرار شوند سب افزایش مدت ماندگاری خواهند شد. نخهای لیفت بدلیل تولید کلاژن در بافت بینی تا حدودی لیفت دائمی در بینی ایجاد میکنند.

 

عوارض لیفت بینی با نخ

نخهای پلی دیوکسان به دلیل سازگاری با بافت بدن مدت زمان جذب حدود 6 تا 9 ماه را دارا هستند و فرد را دچار عارضه خاصی نمیکنند. بعد از استفاده از نخ جهت لیفت بینی ایجاد میزانی درد و تورم در محل لیفت بینی طبیعی بوده و در مدت کوتاهی رفع میشود.

 

تزریق ژل اسیدهیالورونیک به بینی

در این روش مقادیری ژل اسید هیالورونیک که سازگار با بافت بدن است در محل وجود قوس بینی تزریق میشود. پزشک ابتدا از کرمهای بی حس کننده موضعی جهت انجام فرآیند تزریق ژل استفاده میکند. از این روش جهت رفع خمیدگی و کجی بینی استفاده میشود.

 

ماندگاری تزریق ژل اسیدهیالورونیک به بینی

مدت زمان ماندگاری ژل 12 ماه است و اگر فرد مجددا اقدام به تزریق ژل کند مدت زمان ماندگاری به 36 ماه میرسد. البته شرایط فرد هم در ایجاد نتایج تاثیر بسزایی دارد.

 

عوارض تزریق ژل اسیدهیالورونیک به بینی

بعد از تزریق تا حدودی تورم سطحی و قرمزی و کبودی در محل تزریق وجود دارد معمولا این عوارض طی یک تا دو روز بعد از بین میروند. اگر تزریق ژل به بینی توسط افراد غیر متخصص انجام شود احتمال ایجاد عفونت، مشکلات مرتبط عروقی مانند: کبودی و حتی کوری وجود دارد. اگر ژل تزریقی پخش شود سبب ایجاد پهنی در بینی فرد میشود.

برخی پزشکان از ترکیب این دو روش (لیفت بینی با نخ و تزریق زل اسید هیالورونیک) استفاده میکنند و نتایج بسیار موثر در ظاهر فرد بوجود میآورند.


کلیه حقوق مادی و معنوی نزد کلینیک تخصصی یاس سپید محفوظ می باشد.


طراحی و بهینه سازی سایت توسط : مرکز طراحی سایت وبلوکس