تناسب اندام با روش کویتیشن

بسیاری از افراد تمایل به کاهش وزن دارند اما گاها راهکار های مختلفی نظیر: رژیم غذایی و ورزش را امتحان کردند اما به وزن و سایز دلخواه خود نرسیده اند. اینجاست که زمان استفاده از دستگاه های لاغری موضعی است. بسیاری از روش های غیر تهاجمی رفع چربی های موضعی ما را در جهت کاهش سایز امیدوار میکنند اما آیا روش استفاده از امواج اولترا سوند واقعا کارایی دارد؟

 

تفاوت استفاده از روش کویتیشن با لیپوساکشن در چیست؟

امواج اولترا سوند کویتیشن به عنوان جایگزینی برای لیپوساکشن هستند. نوع دیگری از روش های پیکر تراشی غیر تهاجمی که سبب کاهش حجم چربی و ظاهر فرد میشود. در این روش امواج اولترا سوند به داخل سلول های چربی فرد نفوذ کرده و سبب ورود سلول های چربی به داخل کبد و خروج آنها از بدن میشوند. البته در روش لیپوساکشن بیشتر سلول های چربی مورد هدف قرار میگیرند در روش کویتیشن کاهش سایز سلولهای چربی قسمت های مختلف بدن مورد توجه قرار میگیرند. یعنی اگر شما به دنبال کاهش سایز ظاهری و تناسب اندام برای خود هستید کویتیشن روش درمانی مطلوبی در این زمینه است.

 

کارکرد امواج اولترا سوند در روش کویتیشن

امواج اولترا سوند در کویتیشن نتایج واقعی و قابل اندازه گیری خواهند داشت. گاها فرد با ایستادن در مقابل آیینه تغییرات سایز خود را احساس میکند. روند کارکرد دستگاه اولتراسوند بدین صورت است که امواج سونوگرافی دستگاه سبب ایجاد حبابهای کوچک در اطراف سلولهای چربی میشوند این حبابها به دیواره سلولهای چربی فشار میاورند و سبب شکسته شدن سلولهای چربی و خروج آنها از کبد و رفع آنها از بدن میشوند. با این وجود فقط در نواحی خاصی از بدن کاربرد دارد. نوشیدن آب در حین درمان و پس از انجام کویتیشن اثر بسزایی دارد. این روش در رفع چربیهای سطحی بدن و چربیهایی که حجم قابل توجهی ندارند موثر است بنابراین، صبور باشید زیرا شما کارایی این روش را تا هفته ها و ماه ها پس از درمان هم خواهید دید البته نتایج بر حسب تاریخچه فرد، نوع بدن و موارد دیگر متفاوت است. این عوامل نه تنها بر روی نتایج علاوه بر آن بر روی میزان متندگاری کاهش سایز دستگاه اثر گذار است. فرد بعد از انجام یک جلسه از دستگاه 1 تا 3 سایز کاهش سایز  را احساس میکند. با این وجود بیشتر مردم به تعداد جلسات بیشتری برای کسب نتیجه مطلوب نیاز دارند.

 

چرا به روش کویتیشن، لیپوساکشن غیر جراحی میگویند؟

در این روش از امواج سونوگرافی ضعیف برای حل کردن سلولهای چربی استفاده میشود. کویتیشن به معنای شکستن سلولهای چربی میباشد. لیپوساکشن بدون جراحی و بدون عوارض یعنی اینکه فرایند خروج چربیها از بدن بطور طبیعی از طریق سیستم لنفاوی و ادرار میباشد.

 

آیا در روش کویتیشن امکان خروج چربیهای جامد از طریق ادرار وجود دارد؟

در روش کویتیشن بدون جراحی که توسط امواج سونوگرافی ضعیف انجام میشود چربی به حالت محلول درآمده (یعنی چربی جامد در محلول مایع مانندی قرار میگیرد) از طریق سیستم لنفاوی و ادرار دفع میشود. دلیل اهمیت نوشیدن آب قبل و حین درمان بدین منظور میباشد.

 

آیا استفاده از روش کویتیشن دردناک است؟

قطعا نه... بسیاری از افراد حین استفاده از دستگاه این روش را روشی بدون درد و راحت میبینند. گاهی اوقات فرد در ناحیه تحت درمان قرمزی کمی را احساس میکند اما احساس درد وجود ندارد. البته صدای کوچکی در حین استفاده از دستگاه در گوش فرد بوجود می آید که هیچ آسیبی را شامل حال فرد نخواهد کرد و خیلی زود به صدا عادت میکند.

 

آیا فرد در زمان استفاده از کویتیشن کاهش وزن هم دارد؟

در این روش بدلیل کاهش حجم چربی در نواحی از بدن ممکن است فرد کاهش وزن هم داشته باشد اما این روش الزاما روشی جهت کاهش وزن نیست و بیشتر تمرکز بر کاهش سایز دارد. اگر در حین درمان با کویتیشن رژیم غذایی خود را رعایت کنید نتایج به مراتب بهتری خواهید داشت.

 

رعایت موارد زیر جهت انتخاب از روش کویتیشن

مطمین شوید که شما کاندید مناسبی جهت انجام کویتیشن هستید و بهترین راه برای مطمئن شدن اقدام به مشاوره حضوری است.

 • اگر خیلی چاق هستید این روش برای شما کاربردی نخواهد داشت چون مناسب افرادی است که چاقی موضعی دارند.
 • برای افرادی که خونریزی در بافت یا برخی به بیماری ها مانند: بیماری های کلیه ای و کبدی مبتلا هستند نیز مناسب نیست.
 • افراد باردار باید از کار با کویتیشن اجتناب کنند.
 • تعهد به شرایط تعیین شده و تعداد جلسات لاغری با کویتیشن فقط انجام دستگاه نیست بلکه باید به شرایط تعیین شده پایبند باشید تا میزان اثر گذاری بالایی داشته باشید. این شرایط شامل : رژیم غذای سالم، خوردن آب زیاد، ورزش منظم قبل و بعد از دستگاه میباشد (هر چه آب بیشتر بنوشید دفع سلول های چربی از بدن شما بیشتر خواهد بود).
 • آمادگی پرداخت هزینه ها را داشته باشید. ممکن است کلینیک ارزان تر را برای پرداخت مبلغ کمتر انتخاب کنید ولی نتایج خوبی نگیرید پس باید از توانایی پرداخت هزینه تعداد جلسات مطمئن باشید.
 • یک کلینیک عالی پیدا کنید. با توجه به هزینه ای که قرار است پرداخت کنید باید جایی را انتخاب کنید که بهترین نتیجه را حاصل کنید. برای مطمئن شدن به مشاوره حضوری بروید یا از وبسایت و صفحات مجازی و رضایت مراجعه کنندگان آن کلینیک استفاده کنید.
 • باید بدانید چه انتظاری دارید. کویتیشن سلول های چربی شما را تخلیه میکند ولی مانند لیپو ساکشن آنها را از بدن خارج نمیکند.

 

چه افرادی مجاز به استفاده از روش کویتیشن هستند؟

 • کسانی که به دنبال از بین بردن چربی از ناحیه خاصی مانند: شکم، باسن، ران، پا، باسن، پهلو یا بازو هستند.
 • کسانی که نمایه توده بدنی آنها کمتر از 30 باشد.
 • افرادی که چربیهای سفت تر را با رژیم و ورزش کاهش داده و بدنبال رفع بافتهای مقاوم هستند.
 • اولویتشان کاهش سایز است و نه کاهش وزن.

 

چه افرادی نباید از دستگاه کویتیشن جهت کاهش سایز استفاده کنند؟

 1. افراد مبتلا به بیماریهای حاد و مسری
 2. افراد مبتلا به ایدز
 3. داشتن سابقه سرطان
 4. افراد مبتلا به بیماری کبد
 5. افراد مبتلا به بیماری کلیه
 6. افراد مبتلا به صرع
 7. افراد مبتلا به ام اس
 8. داشتن ایمپلنت یا پیس میک

 

آیا این روش جهت سفت کردن بافت پوست اثرگذار است؟

اگر شما بسته به شرایطی که در آن قرار داشته اید کاهش وزن دارید به شما تبریک میگویم. اگر طی فرایند کاهش وزن مناسب دچار شلی و افتادگی پوست شده اید میتوانید از ترکیب دستگاه کویتیشن و آراف استفاده کنید که این دو دستگاه در جهت افزایش قوام و افزایش ساخت کلاژن اثر بسزایی دارند.

 

کدام نواحی از بدن با روش کویتیشن بهترین اثرگذاری را دارد؟

نواحی تحت درمان محدودیتی ندارد اما فرد در پاها، شکم، باسن نتایج مطلوبتری مشاهده خواهد کرد.

 

فاصله بین جلسات استفاده از روش کویتیشن چند روز میباشد؟

فاصله جلسات درمان با کویتیشن بین 4 تا 7 روز میباشد. در طی این باید به بدن فرد زمان لازم جهت سوخت و ساز و دفع چربیها را بدهیم. درمان نگهدارنده جهت حفظ نتایج حاصل از کویتیشن هر 3 ماه یکبار میباشد.

 

تعداد جلسات مورد نیاز در روش کویتیشن به چه عواملی بستگی دارد؟

بین 3 تا 12 جلسه جهت کاهش سایز فرد و مشاهده موارد بالینی زمان نیاز است. این نتیجه گیری بسته به:

 • حجم بافت مورد نظر
 • سایز موضع موردنظر
 • سن
 • وضعیت هورمونی
 • داروها
 • هدف نهایی فرد

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد کلینیک تخصصی یاس سپید محفوظ می باشد.


طراحی و بهینه سازی سایت توسط : مرکز طراحی سایت وبلوکس