لاغری به روش کرایو لیپولیز (پیکر تراشی با سرما)

کارایی این روش جهت فریز کردن سلول های چربی در نواحی خاصی از بدن میباشد. بیشتر جراحان پلاستیک و سایر پزشکان از این روش برای حذف چربی های اضافه در نقاطی از بدن که رژیم غذایی و ورزش که امکان رفع آنها را ندارد استفاده میشود.

کرایو لیپولیز روش غیر تهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی و برش روی پوست میباشد پس کمترین عارضه را نسبت به لیپو ساکشن دارا است. این روش ایمن میباشد.

 

لاغری با دستگاه کرایو لیپولیز (پیکر تراشی با سرما) چیست؟

پیکر تراشی با انجماد روشی است شناخته شده و تایید شده توسط سازمان غذا و داروی امریکا که به آن کرایو لیپولیز میگویند.

پیکر تراشی با انجماد از طریق کاهش دمای بدن و انجماد سلول های چربی عمل میکند. در این روش سرما فقط سلول های چربی را هدف قرار میدهد و بقیه بافت های بدن تحت تاثیر قرار نمیگیرند. در این روش با کشیده شدن بافت به داخل دستگاه و انتشار سرما به داخل آن بی حسی در موضع مورد نظر به وجود می آورد و برخی افراد احساس سرما در ناحیه مورد نظر را گزارش میدهند. پیکر تراشی با سرما (کرایو لیپولیز) یک درمان زیبایی جهت حذف چربی های اضافی بدن است.

در این روش مدت زمان مورد نیاز 1 ساعت است. نیاز به دوره بهبودی در این روش وجود ندارد زیرا هیچ نوع تخریبی برای پوست و بافت های اطراف ایجاد نمیکند. گاها بعضی از افراد با میزان درد در ناحیه مورد نظر مراجعه میکنند مانند: افرادی که کار شدید انجام داده یا دچار میزان کمی جراحت شده اند. بعد از این روش 4 تا  6 ماه برای حذف سلول های چربی نیاز است. در این روش زمان کاهش حجم سلول های چربی به میزان  20% را خواهیم داشت.

 

کارایی و مزایای روش کرایو لیپولیز

کرایو لیپولیز میزان اثر گذاری بالایی جهت حذف سلول های چربی از نقاط بدن را دارد و به همراه عارضه های کمتر از روش هایی مانند: لیپو ساکشن به کار میرود. اگرچه این روش میتواند سلولهای چربی را حذف کند اما این افراد باید توجه کنند حذف تمام سلولهای چربی با 1 جلسه کرایولیپولیز امکان پذیر نیست. این روش برای هر فردی کارایی ندارد و تشخیص پزشک در تعیین افراد اثرگذار است. نحوه زندگی و عوامل دیگر نقش اصلی را ایفا میکند. فردی که بعد از استفاده از دستگاه کرایولیپولیز رژیم غذایی ناسالم و عدم فعالیت بدنی دارند همان گونه باقی میماند زیرا نباید از کرایولیپولیز انتظار کاهش چربی را داشته باشید. کرایولیپولیز در زمینه رفع شلی پوست اثر چندانی ندارد اگر پوست در نواحی که چربی وجود دارد کشیده شده فرد باید جهت کشیدن پوست به جراح مراجعه کند.

نواحی با چربی زیر پوستی نسبتا کم که با رژیم و ورزش از بین نمی رود استفاده از کرایو لیپولیز روشی مطلوب جهت رفع چربی شکم و پهلو و پشت کمر می باشد.

 

عوارض لاغری موضعی با دستگاه کرایو لیپولیز

کرایولیپولیز روش غیرتهاجمی بدون نیاز به برش، بیهوشی، داروهایی که ممکن است در فرد علائم آلرژیک ایجاد کند می باشد.

این بدان معناست که میزان آسیب و عوارض در این روش کمتر از روش هایی مانند لیپوساکشن است.

عوارض دیگر عبارتند از:

  • تورم
  • کبودی (کبودی موضعی که در ساعات اولیه بعد از درمان از بین می رود)
  • حساسیت
  • قرمزی پوست (در مورد موضع درمان با کرایو لیپولیز بیشتر از چند ساعت باقی نمی ماند) 
  • درد موضعی

عوارضی مانند: خونریزی، تغییر رنگ پوست و جای زخم در این روش وجود ندارد.

 

مدت زمان ماندگاری لاغری با دستگاه کرایولیپولیز چقدر است؟

کرایولیپولیز سلول های چربی را تخریب میکند و این سلول های چربی امکان بازگشت نخواهند داشت. تخریب سلول های چربی موجود به معنای جلوگیری از تشکیل سلول های جدید می باشد. از این رو داشتن رژیم غذایی سالم برای فرد اهمیت دارد.

فردی که رژیم غذایی و ورزش خود را رعایت میکند امکان بازگشت سلول های چربی را نخواهد داشت.

 

هزینه ی جلسات لاغری با دستگاه کرایولیپولیز

کرایولیپولیز به دلیل اینکه جزء خدمات زیبایی به حساب می آید بیمه هزینه ی آن را متقبل نمیشود.

هزینه جلسات با توجه به منطقه ی مطب، مهارت پزشک  و اندازه های پوروب ها متفاوت است. نواحی تحت درمان هم در میزان هزینه اثر گذار هستند. نواحی با چربی زیاد به تعداد دفعات بیشتری نیاز دارد.

 

لاغری به روش کرایو لیپولیز یا لیپوساکشن؟

افرادی که دنبال نتایج سریع تر در یک جلسه ی درمانی هستند لیپوساکشن اثرات بهتری دارد زیرا لیپوساکشن تهاجمی تر است و اثرات بهتری دارد اما در عین حال عوارض بیشتری را شامل میشود. سایر روش های غیر جراحی کاهش چربی و تزریق مواد چربی سوز مانند:

  • مزوتراپی سلولهای چربی که در رفع سلول های چربی اثر گذارند.
  • لیزر لیپولیز مانند اسکالپشور که از لیزر گرم برای حذف چربی ها استفاده میکنند.
  • آراف که با امواج رادیوفرکانسی باعث رفع سلول های چربی میشود.

 

نحوه ی آماده سازی فرد برای لاغری با روش کرایولیپولیز

قبل از استفاده از کرایولیپولیز پزشک تاریخچه درمانی فرد را مورد بررسی قرار میدهد در این جلسه پزشک و بیمار در مورد انتظارات درمانی، خطرات احتمالی و نتایج صحبت میکنند.


کلیه حقوق مادی و معنوی نزد کلینیک تخصصی یاس سپید محفوظ می باشد.


طراحی و بهینه سازی سایت توسط : مرکز طراحی سایت وبلوکس