لاغری با دانش مشاوره های ورزشی

متخصصان تغذیه آگاه از فعالیت بدنی جهت کمک به کاهش وزن استفاده میکنند. اما گاهی اوقات میزان فعالیت بدنی را بدون توجه به بقیه موارد افزایش داده و نتیجه آن پر خوری خواهد بود یا ممکن است فرد فعالیت بدنی را به اندازه کافی انجام ندهد و نتایج قابل مشاهده ای نداشته باشد بنابر این، سوال مطرح میشود که آیا جهت کاهش وزن فعالیت بدنی به میزان مشخصی مورد نیاز است؟

متخصصین حوزه سلامت پیشنهادات ورزشی در روز یا هفته جهت کاهش وزن و پیشگیری از اضافه وزن مجدد را به شما خواهند داد.

 

پیشنهادات کاهش وزن با ورزش کردن

پیشنهاداتی که جهت کاهش وزن و سایز با استفاده از فعالیت بدنی مطرح میشوند عبارتند از:

  • فعالیت بدنی بین 150 تا 250 دقیقه بصورت متوسط تا شدید در هفته. در عین حال اگر فرد توان انجام فعالیت بدنی بیش از انجام این مقدار را داشته باشد نتایج مطلوب تری میگیرد. برای دستیابی به کاهش وزن باید توجه کند که میزان فعالیت بدنی هفتگی فرد به بالای 250 دقیقه در هفته برسد.

 

میزان فعالیت بدنی روزانه جهت کاهش وزن چقدر است؟

  • در حدود 150 تا 200 دقیقه فعالیت بدنی متوسط در هفته: به طور میانگین 22 تا 35 دقیقه ورزش در روز میباشد که احتمالا سبب ایجاد تعادل در تناسب اندام هم میشود.
  • اگر شما به طور متوسط دریافت کالری خود را محدود کنید و سپس 15 تا 25 دقیقه فعالیت بدنی متوسط در هفته داشته باشید احتمال بهبود نتایج کاهش وزن را خواهید داشت.
  • 15 تا 25 دقیقه فعالیت بدنی متوسط در هفته جهت جلو گیری از افزایش وزن مورد نیاز است که به میزان 22 تا 35 دقیقه فعالیت بدنی در روز جهت حفظ وزن می باشد.

 

آیا فعالیت بدنی بیش از حد جهت کاهش وزن مورد نیاز است؟

نگران نباشید شما به انجام فعالیت بدنی در یک جلسه نیاز ندارید و در عین حال فعالیت بدنی روزانه هم برایتان ضروری نیست. در حقیقت روش های متفاوتی برای تغییر در شدت و مدت فعالیت بدنی وجود دارد که شما را خسته و یا کم انرژی نخواهد کرد. با توجه به اینکه 250 دقیقه ورزش در روز توصیه میشود ممکن است فکر کنید که این ورزش باید هر روز باشد در صورتی که چه هر روز چه هر 3 روز یکبار ورزش کنید باز هم کاهش وزن خواهید داشت.

 

آیا فکر میکنید شما میزان فعالیت بدنی 22 تا 25 دقیقه روزانه را نمیتوانید حفظ کنید؟

 اگر تمرین های کوتاه را ترجیح میدهید پس ورزش های روزانه برای شما مناسب تر است .

ورزش کردن روزانه بصورت مرتب بین 20 تا 35 دقیقه در روز به شما در کاهش وزن و سایز موثر کمک خواهد کرد.

ممکن است انجام ورزش هر روز میسر نباشد و بدلیل بد خلقی آن را به روز دیگری موکول کنید پس حواستان باشد که در این مدت زمان تمرینهای بعدی باید طولانی تر شود. به عنوان مثال: یک تمرین 60 تا 75 دقیقه ای در آخر هفته و چهار تمرین 35 تا 40 دقیقه در طول هفته انجام دهید یا میتوانید چند روز ورزش را متوقف کرده ولی موارد مربوط به کاهش وزن را رعایت کنید.

شما حتی میتوانید شدت وزن را برای سوزاندن کالری مناسب تغییر دهید مثلا: برای سوزاندن کالری بیشتر در زمان کمتر تمرینات کوتاه تر و سخت تر را انتخاب کنید.

 

برای کاهش وزن 1کیلوگرم چه مقدار فعالیت بدنی مورد نیاز است؟

اگر شما در مورد تنظیم میزان فعالیت بدنی جهت کاهش وزن حدودا 1 کیلو گرم از چربی های بدنتان و نه عضلات تمایل دارید میتوانید از تقویم های فعالیت بدنی جهت پاسخدهی به این سوال استفاده کنید.

جهت کاهش حدود 1 کیلوگرم از وزن سوزاندن 3500 کالری مورد نیاز است.

 

فعالیت های بدنی که توان مصرف این میزان کالری را دارند

  • 5 ساعت دویدن یا به عبارتی 5/1 کیلومتر در هر 10 دقیقه و یا 40 دقیقه دویدن روزانه
  • 14 ساعت پیاده روی ( 5/4 کیلومتردر هر ساعت ) یا 2 ساعت در روز
  • 5 ساعت ورزش شدید یا 40 دقیقه شنا در طی روز
  • 5/6 ساعت دوچرخه سواری ( 12 تا 13 مایل در هر ساعت) یا 1 ساعت در روز
  • 7 ساعت ایروبیک با شدت بالا یا 7 ساعت 1 ساعته طی هفته

یادآوری میکنم تلاش جهت کاهش نیم کیلو وزن با فعالیت بدنی به تنهایی سخت و طاقت فرسا است بنابراین، متخصصین تغذیه از ترکیب رژیم غذایی و فعالیت بدنی برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده میکنند.

کلینیک یاس سپید با بهره گیری از بهترین مشاورین ورزشی و فایل های ورزشی اختصاصی کلینیک در خدمت مراجعه کنندگان محترم میباشد. فرد در ضمن مشاوره ورزشی اختصاصی بررسی های عضلانی – اسکلتی ساختار قامتی و موارد دیگر را دریافت میکند و فعالیت های بدنی متناسب با سن، میزان و شدت ورزش، علایق فرد و اولویت های وی، شرایط، نوع فعالیت بدنی به او داده میشود.

پیگیری های مداوم و ارتباط با مشاورین ورزشی کلینیک یکی از امتیازات کلینیک یاس سپید میباشد که فرد بعد از دریافت برنامه ورزشی به حال خود رها نشده و با پیگیری های مداوم در خط مشی تعیین شده حرکت میکند و رسیدن به نتایج مطلوب در بازه زمانی کوتاه تری اتفاق می افتد.

 

مشاوره اختصاصی ورزشی با مشاورین ورزشی یاس سپید را از دست ندهید.

  


کلیه حقوق مادی و معنوی نزد کلینیک تخصصی یاس سپید محفوظ می باشد.


طراحی و بهینه سازی سایت توسط : مرکز طراحی سایت وبلوکس