زوج درمانی در روانشناسی بالینی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زوج درمانی - روانشناسی بالینی - هزینه مشاوره روانشناسی

 

زوج درمانی در روانشناسی بالینی

زن 20 ساله ای هستم که 6 ماه است ازدواج کرده ام، بسیار دوست دارم بچه دار شوم، اما با توجه به اخلاق همسرم که بسیار بی حوصله و عصبی است و زود از کوره در می رود، نمی دانم بچه دار شدنم به صلاح و مصلحت مان است یا نه؛ مادرم می گوید، به این زودی ها بچه دار نشوم و چند سالی صبر کنم ولی دلم بچه می خواهد، لطفا به من بگویید بهترین انتخاب برای شرایط امروز من چیست؟
اولین توصیه : شما خانم جوانی هستید که ممکن است اطلاعات چندانی در مورد فرزندپروری نداشته باشید، پیش از اندیشه به فرزند دار شدن توصیه می کنیم در کلاس های مهارت آموزی فرزند پروری شرکت کنید و در این راستا مطالعات بسیاری داشته باشید، با کسب دانش و اطلاعات بیشتر می توانید برای این امر مهم و خطیر آماده و مهیا شوید.
دومین توصیه: تا زمانی که با شرایط همسرتان انطباق و سازگاری پیدا نکرده اید، فعلا به بچه دارشدن فکر نکنید. شش ماه مدت زمان اندکی است برای شناخت بیشتر همسرتان و این که خودتان را محک بزنید تا دریابید آیا قادر هستید با بی حوصلگی و عصبانیت همسرتان تطابق پیدا کنید یا خیر، از سوی دیگر باید جستجو و یافتن بهترین شیوه سازگاری و هماهنگی با همسرتان در اولویت فعالیت های امروزتان باشد . اجازه دهید مدت زمانی از زندگی تان بگذرد تا شما به سکون و آرامش لازمه برسید، چه بسا تقریبا 6 تا دو سال اول زندگی، اغلب زوج ها برای کسب تفاهم بیشتر دچار مشکلات و تعارضات عدیده ای هستند و ممکن است بر سر بسیاری از مسائل با هم اختلاف نظر داشته باشند و بی گمان شما نیز از این قاعده مستثنی نیستید، بی شک حضور فرزند در این زمان، فقط باعث تشدید مشکلاتتان می شود. یادتان باشد اولین اصل مهم برای بچه دار شدن ایجاد امنیت و آرامش است، پس پیش از اقدام به بارداری زمینه آرامش تان را فراهم کنید سپس برای حضور یک کودک در زندگی تان تلاش نمائید.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.

درباره ما

کلینیک یاس سپید


yasesepid.com
تهران ، شهرک گلستان ،بلوار امیرکبیر،نرسیده به تقاطع هاشم زاده،پلاک 217 ، طبقه دوم
02144734703
02144755037
09027040594

info@yasesepid.com
صبج : 9 تا 13 

عصر : 16 تا 19