شنبه تا پنجشنبه صبج : 9 تا 13  - عصر : 16 تا 19 - جمعه: تعطیل

HealthCare

مرکز ارائه تخصصی خدمات دستگاههای تناسب اندام ، لاغری موضعی ، تغذیه و رژیم های تخصصی چاقی و لاغری ، پوست و زیبایی

رژیم چاقی و افزایش وزن

تغذیه و رژیم درمانی چهارشنبه, 16 شهریور 776 13:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مهمترین عاملی که سبب افزایش وزن میشود خوردن مواد غذایی بیش از سوزاندن انرزی در بدن فرد میباشد . متخصصین تغذیه میتوانند نیازهای کالری شما را تخمین زده وبرنامه ی متناسب با آن را برایتان ارائه کنند. اگر میخواهید افزایش وزن اهسته و پایدار داشته باشید به کالری روزانه ی مصرفی خود 300 تا500 کیلو کالری اضافه کنید . اگر میخواهید سریعا وزن اضافه کنید 700 تا 1000 کیلو کالری بیش از کالری پایه به مواد غذایی مصرفی خود اضافه کنید .

*مصرف پروتئین را افزایش دهید :مهمترین ماده ی مغذی در جهت افزایش وزن سلامت فرد مواد پروتئینی هستند زیرا ماهیچه ها از پروتین بیشتر کالری های مصرفی خود را بدست میاورند در غیر اینصورت کالری مصرفی به نواحی انتهایی رفته وچاقی میدهد .مطالعات نشان میدهد که بیش خوری در طی دوره ای با افزایش مصرف مواد پروتئینی سبب تبدیل کالری اضافی به ماهیچه ها میشود . به یاد داشته باشید که مواد پروتئینی مثل شمشیر 2 لبه عمل میکنند زیرا مواد پروتئینی خاصیت پر کنندگی معده را نیز داشته وسبب کاهش اشتها وگرسنگی شما به طور چشمگیری میشود و دریافت کافی این نوع مواد کار اسانی نیست . اگر میخواهید وزن اضافه کنید مصرف 5/1 تا 2/2 گرم از مواد پروتئینی به ازای هر پوند از بدنتان را فراموش نکنید .مواد پروتئینی شامل گوشت ها ،ماهی ،تخم مرغ ،محصولات لبنی ،حبوبات ،مغزها و دیگر مواد میباشند . مکمل های پروتئینی شامل پروتئین وی که میتواند مازاد نیاز پروتئین را به غذای شما بیفزلیید .

*مصرف مواد غذایی حاوی چربی و کربوهیدرات را حداقل 3 بار در روز را فراموش نکنید

بسیاری از افراد در هنگام کاهش وزن سعی در محدودیت کربو هیدرات وچربی دارند .این محدوده برای افرادی که میخواهند وزن اضافه کنند نا مطلوب است و کارشان را سخت تر میکنند .مصرف مواد غذایی غنی از کربو هیدرات و غنی از چربی و پروتئین در هر وعده ی غذایی را فراموش نکنید . داشتن دوره هایی از گرسنگی های مداوم توصیه نمیشود زیرا کسب کالری مورد نیاز جهت سلامتی فرد را به تعویق میندازد . مصرف حداقل 3 وعده ی غذایی در طی روز همراه میان وعده هایی پر کالری را فراموش نکنید..

*خوردن غذاهای پر کالری نظیر سس ها .ادویه ها وچاشنی ها را در برنامه ی خود قرار دهید .

*خوردن غذاهای کامل و شامل یک ترکیب را در الویت مصرف قرار دهید . مشکلی که وجود دارد این است که این غذاها نسبت به تنقلات فر اوری شده بیشتر خاصیت سیر کنند گی داشته و دریافت کالری مناسب انها کار دشوار تری است . استفاده از مقادیر زیاد ادویه ها، سس ها و چاشنی ها بسیار مهم است .هر چه غذا طعم دار تر باشد مصرف آن نیز بیشتر میشود . سعی کنید مواد پر کالری را بیش از حد مصرف کنید .این مواد غذایی شامل کالری بیشتر در مقایسه با وزنشان هستند .

توصیه به مصرف مواد غذایی پر کالری به شرح ذیل :

مغزها:شامل بادام .گردو،بادام زمینی و...

میوه های خشک :کشمش ،خرما ، الو و...

لبنیات پر چرب :شیر پر چرب ،ماست پر چرب ، پنیر و خامه

چربی و روغن ها :روغن زیتون بکر و روغن اورکادو

غلات :غلات کامل شامل جو و برنج قهوه ای

گوشت :جوجه ،بره ، گوسفند و...

غده ها :سیب زمینی شیرین

شکلات تیره ، کره ی بادام زمینی ، شیر نارگیل را فراموش نکنید .

بسیاری از این مواد خاصیت پر کنندگی دارند وشما باید خودتان را مجبور به خوردن کنید وحتی زمانی که میل به غذا خوردن ندارید.استفاده کمتر از سبزیجات در این دوره مهم است .

 

اگر افزایش وزن برای شما مهم است فضا های خالی بیشتری با کاهش مصرف فیبر ایجاد کنید .خوردن میوه ها خوب است اما سعی کنید میوه هایی انتخاب کنید که نیاز به جویدن کمتری دارند مانند موز .

خواندن 123 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

ورود و ثبت نام

موقعیت کلینیک یاس سپید

آدرس

تهران ، شهرک گلستان ،بلوار امیرکبیر،نرسیده به تقاطع هاشم زاده،پلاک 217 ، طبقه دوم

شماره تماس
02144734703
02144755037
09027040594