شنبه تا پنجشنبه صبج : 9 تا 13  - عصر : 16 تا 19 - جمعه: تعطیل

مقالات

مرکز ارائه تخصصی خدمات دستگاههای تناسب اندام ، لاغری موضعی ، تغذیه و رژیم های تخصصی چاقی و لاغری ، پوست و زیبایی

چاقی خانم ها و ناباروری

مقالات سه شنبه, 13 آذر 1397 09:05
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چاقی در خانم ها - عوارض چاقی در زنان

چاقی خانم ها و ناباروری

چاقی از شایع ترین مشکلات پزشکی در زنان در سنین باروری می باشد. چاقی در طی دوران بارداری اثرات نا مطلوب کوتاه مدت وبلند مدت هم برای مادر وهم برای کودک دارد . چاقی سبب مشکلات ناباروری شده ودر بارداری های اولیه احتمال سقط جنین و ناهنجاری های مادر زادی می باشد .خانم های چاق در بارداری های اولیه مقاومت به انسولین را تجربه می کنند که به نوبه خود سبب عدم تحمل گلوکز و رشد بیش از حد جنین در بارداری های بعدی می شود.

در وضعیتی که مادر دوران بارداری را به خوبی سپری کند احتمال زایمان سزارین و مشکل در بهبود زخم در این افراد وجود دارد. پس از زایمان در برخی زنان چاق مشکل امبولی (گرفتگی رگ ها )وجود خواهد داشت دلایل آن می تواند بدین صورت باشد که 50 تا 60 درصد زنان مبتلا به اضافه وزن و چاق بیش از وزن مطلوب اضافه وزن دارند و این عامل سبب افزایش احتمال خطر بیماری های قلبی در مادران و شروع بارداری های بعدی با چاقی را خواهند داشت .

 

نوزادان خانم های چاق با افزایش چربی بدن در دوران کودکی که سبب افزایش احتمال چاقی در این دوران می شود را خواهند داشت .اگر چه شواهد کافی در رابطه با اثرات چاقی با افزایش انسولین خون ، افزایش التهاب واسترس اکسیداتیو همراه می باشد.چاقی سهم بسیار مهمی در اختلالات وابسته به جفت وجنین خواهد داشت .
ناباروری در بین یک زوج از هفت زوج وجود دارد ومیزان ان در حال افزایش است نقص تخمک گذاری و دلایل غیر مشخص عامل بیش از 50 درصد ناباروری مطرح می باشد فرض بر این است که نسبت قابل توجهی از این دلایل به طور مستقیم یا غیر مستقیم با چاقی در ارتباط است .شیوع چاقی و اضافه وزن در زنان و مردان در کشورهای توسعه یافته بیش از 50 درصد می باشد چاقی در جهان در حال افزایش است و به نوبه خود باعث افزایش مرگ ومیر و ابتلا به بیماریها می باشد. چاقی با عواقب نا مطلوب مرتبط با تولید مثل شامل عدم تخمک گذاری ،افزایش خطر سقط جنین ،انزال زود رس ،عواقب نا مطلوب دوران بارداری هم در مادر و هم برای نوزاد می باشد بنابراین ترکیب نا باروری وچاقی فرد را با چالش های بیماری به صورت کوتاه مدت و بلند مدت مواجه میکند مکانیسم ان به این صورت است که چاقی زنان عملکرد سیستم تولید مثل را تحت تاثیر قرار می دهد وفرد را با مشکل مواجه می کند .

آخرین ویرایش در سه شنبه, 13 آذر 1397 09:05

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

ورود و ثبت نام

موقعیت کلینیک یاس سپید

آدرس

تهران ، شهرک گلستان ،بلوار امیرکبیر،نرسیده به تقاطع هاشم زاده،پلاک 217 ، طبقه دوم

شماره تماس
02144734703
02144755037
09027040594